Pierwszy miesiąc w życiu Niemowlaka! 1️⃣
Rodzi się nasz bociolandowy dzidziuś🎉, razem z nami prześledźcie najważniejsze fakty w jego rozwoju aż do pierwszych urodzin🧐.
Pierwszy miesiąc w życiu noworodka to piękny i wyjątkowy czas🕰. Jednocześnie czas ten bywa trudny i stresujący😳 dlatego warto wcześniej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny👪.
Świeżo upieczeni rodzice muszą oswoić się z całkowicie nową sytuacją😟. Dzidziuś natomiast stopniowo oswaja się z rodzicami😍. Pierwsze karmienie🍼 i pierwsze czynności pielęgnacyjne, które z początku wykonujemy nieco nieporadnie, z czasem stają się rutynowe👍. Warto dać sobie prawo do spokojnego przyzwyczajenia się do tak ogromnej zmiany😃, pozwolenie sobie na małą nieporadność i chwilowe zwątpienie🙄. Wśród kilku bardzo ważnych w tym czasie rad, które czytacie warto pamiętać o kilku podstawowych🔍. Zminimalizujmy w tym czasie ilość bodźców docierających do Noworodka (głośny telewizor czy dźwięki telefonu)📱💻📺 oraz zadbajmy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu🌡. Przy codziennej opiece zwróćmy szczególną uwagę na pielęgnację kikuta pępowinowego 🤱oraz właściwą dbałość o delikatną skórę noworodka. Bardzo ważne jest również by przez pierwsze miesiące podtrzymywać główkę dziecka by nie odginała się do tyłu👶. ❗️Czy wiedzieliście, że Malec w pierwszych tygodniach widzi świat do góry nogami w odcieniach szarości, czerni i bieli👁? Jego wzrok będzie się jednak stopniowo wyostrzał. Pomóżmy mu w tym sprawiając by w pokoju, w którym przebywa światła były odpowiednio stłumione💡. #pierwszy#miesiac#niemowlak#mama#tata#pielęgnacja #porady #stres #piekny#czas#miłość #opieka

Leave a Comment

Nie przegap niczego!
Zapisz się na nasz Newsletter :)

Top Sale Sp. z o.o. © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.  Polityka Prywatności